Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Uczeń jednej z warszawskich szkół podstawowych zaatakował rówieśnika nożem. Mimo akcji ratowniczej chłopiec zmarł. Z relacji uczniów wynika, że napastnik zażądał od swojej ofiary spłaty długu. Dlaczego 15-letni uczeń zabił kolegę? W studiu „Dzień Dobry TVN” Lucyna Kicińska z Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” opowiedziała o mechanizmach i źródłach agresywnego zachowania. Wyjaśniła także, jakie zmiany można wprowadzić w szkołach, aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca. Czy tej tragedii można było zapobiec?

Niezwykła kolekcja kaktusów

Bartek Jędrzejak odwiedził ludzi, którzy zbierają kaktusy od 50 lat. Dzięki temu w Rumi powstała największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie kolekcja kaktusów. Ile roślin liczy ta niezwykła hodowla? Prezenter przedstawił także pogodę na dziś.

Co nowego w świecie zwierząt?

Marcin Kostrzyński pokazał codzienne życie lisiej rodziny, która zamieszkała blisko jego domu. Opowiedział jak bawią się małe liski oraz jak dba o nich matka. – Poświęcenie lisicy dla dzieci jest niewyobrażalne – powiedział przyrodnik. Jakie są zwyczajne żywieniowe lisów i dlaczego uważane są za leśnych bandytów?

Wybuchowy duet w nowej komedii „Niedobrani”

W rozmowie z Anną Wendzikowską Charlize Theron i Seth Rogen zaprezentowali swój najnowszy film „Niedobrani”. Aktorzy opowiedzieli o współpracy na planie filmowym oraz relacjach bohaterów filmu. Co było najtrudniejsze w trakcie kręcenia komedii? Czy film jest warty obejrzenia?

Proste dania azjatyckie

W kuchni programu David Gaboriaud zaprezentował proste dania prosto z Azji. Jak łatwo przygotować prawdziwy ramen czy zupę pho?