Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Na czym polega bajkoterapia? – To realny wpływ na rozwój dziecka – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Pawlak, bajkoterapeutka. – Są trzy etapy: najpierw czytamy dziecku, później omawiamy, a później ćwiczymy, czyli kiedy bajka jest o kolorowym słoniu, to rysujemy kolorowe słonie – dodała. W bajkoterapię dla dzieci w szpitalach zaangażowały się: artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska oraz aktorka Joanna Jabłczyńska. Jak wyglądają ich spotkania z dziećmi?

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak opowiadał o prognozie pogody z ogrodów przy Zamku Królewskim w Warszawie.

Czym różni się sok od nektaru?

- W nektarze może być dodatek aromatów, słodzików, cukru, syropów, natomiast w soku nie powinno go być – powiedziała Urszula Somow, dietetyk. W Zakładzie Technologii Przetworów Owocowych i Warzywnych IBPRS naukowcy badają skład soków i nektarów konkretnych producentów. – Jesteśmy w stanie wykryć dodatek kwasu cytrynowego, sacharozy, nadmierne rozcieńczenie wodą – zaznaczyła kierownik zakładu Sylwia Skąpska. Jak wyglądają takie badania? Co jest zdrowsze nektar czy sok?

Wiosenna zieleń na talerzu

Andrzej Polan przygotowywał w kuchni programu wiosenne potrawy. Jaki jest przepis na zielone warzywa z patelni z ciepłą mozzarellą?