Dzień Dobry TVN

sezon 19

Dzień Dobry TVN

Szkodniki roślin doniczkowych to zmora wielu ogrodników amatorów. Jak się przed nimi uchronić? Jakie domowej roboty preparaty są skuteczne w walce z przędziorkami i innymi owadami? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała pasjonatka ogrodów Izabela Szarmach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Otfinowie i ich list od królowej Anglii

Uczniowie piątej klasy szkoły podstawowej z małopolskiego Otfinowa wysłali w okresie świątecznym kreatywne życzenia do królowej Anglii. Kilka dni temu opublikowali odpowiedź otrzymaną z pałacu Buckingham. Co odpisała im Elżbieta II i jak zareagowali? O tym opowiedzieli uczniowie biorący udział w projekcie.

Jak sprawić, by nauka języka stała się przyjemna?

Dzieci stoją teraz w obliczu wielu wyzwań związanych z nauką. Z pomocą przychodzą Korki.tv i wielu znakomitych nauczycieli, którzy pomagają opanować m.in. język angielski. Ewa Drobek dzięki 21-letniemu stażowi potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zaskakujący sposób. Jak uczyć się języków obcych, żeby sprawiało to przyjemność? Co zrobić, by wiedza została w głowie? O tym opowiedziała w rozmowie z prowadzącymi.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na rolkach i na rowerze?

W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem specjalistka od jazdy na rolkach i na rowerze Paulina Cwynar opowiedziała o bezpieczeństwie podczas uprawiania tych sportów. Jakie kaski są najlepsze? Czy dzieci powinny mieć ochraniacze?

Maciek Święcicki - inżynier z duszą artysty

Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, a po godzinach zajmuje się m.in. fotografią i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Kogo portret narysował? O swoich wszystkich pasjach opowiedział w programie.

Jak szukać i znaleźć pracę?

Rynek pracy w dobie koronawirusa jest bardzo nadwyrężony. Rywalizacja zawodowa jest bardziej obecna niż zwykle. Jak szukać i znaleźć pracę w tych wyjątkowych czasach? O tym opowiedziała Patrycja Załuska – ekonomistka i autorka książki o zmianie pracy.