Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Niezwykle praktyczna i kobieca sukienka o fasonie klasycznej męskiej koszuli opanowała nasze szafy. Jaka jest historia szmizjerki? - Coco Chanel podczas wyścigów konnych postanowiła pożyczyć sobie koszulę od jednego z mężczyzn, którą upięła w fantazyjny sposób i tak powstała jedna z niewątpliwie ulubionych sukienek wielu kobiet - powiedziała Ewelina Rydzyńska. Stylistka w dzisiejszym programie przedstawiła kilka modnych inspiracji z wykorzystaniem szmizjerki. Z czym ją zestawić? Czy sportowe buty sprawdzą się przy eleganckiej sukience?

Pogoda na dziś

Diana Kautz wybrała się do Chrzypska Wielkiego, gdzie znajduje się jedno z największych pól tulipanów w Polsce. Prezenterka miała okazję porozmawiać tam z Michałem Barwińskim, właścicielem gospodarstwa ogrodniczego. Specjalista zdradził, w jaki sposób należy dbać o te kwiaty, by jak najdłużej cieszyły nasze oko. Przy okazji Diana przedstawiła prognozę pogody na dziś. Jakie zmiany w temperaturach nas czekają?

Zupy lekiem na całe zło

Anna Stoitsi-Nieprzecka w studiu „Dzień Dobry TVN” wyjaśniła, dlaczego warto pokochać zupy. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie przyjęło się, że gorąca zupa to lek na całe zło. Nie przypadkowo w trakcie przeziębienia wielu z nas sięga akurat po domowy rosół. - Rosoły zawsze były traktowane jako lekarstwa, a w medycynie chińskiej mówi się wprost, że „zupa mocy”, czyli zupa długo gotowana to lek - wyznała specjalistka tradycyjnej medycyny chińskiej. Co ciekawe istnieją miejsca na świecie, gdzie wierzy się, że jedzenie zup poprawia płodność. Jakie jeszcze korzyści daje jedzenie zupy?