Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” swój autorski przegląd prasy przedstawił polski publicysta i dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz T. Wieliński. 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Jakie plany ma Putin? Jakie wiadomości znalazły się na pierwszych stronach gazet?

Bezpłatna świetlica muzyczna dla dzieci z Ukrainy

Wojna w Ukrainie i napływ uchodźców do Polski sprawiły, że wiele osób zaczęło angażować się w pomoc dla potrzebujących. Z takiej inicjatywy powstała również Bezpłatna Świetlica Muzyczna dla dzieci z Ukrainy. Dziś jej funkcjonowaniu przyjrzał się Piotr Wojtasik. - Zapisanych w tym momencie mamy 150 dzieci, ale musimy pamiętać o tym, że jest olbrzymia rotacja. Z reguły na co dzień jest ich około 30 - powiedziała Kinga Gałek z Fundacji Mathesianum. Jak wyglądają zajęcia? W jakich językach są prowadzone?

Koniec z nudną kanapką

Koniec z nudnymi i kanapkami. Grzegorz Zawierucha w kuchni „Dzień Dobry TVN” przedstawił pomysłowe drugie śniadanie z fantazją. Jakimi przepisami się podzielił? Jak zrobić placuszki z komosy ryżowej z dipem jogurtowym?

Praca dopięta na ostatni guzik

Dominik Graczyk zajmuje się projektowaniem oraz wytwórstwem guzików. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Po studiach projektował meble oraz wnętrza, ale brakowało mu w tym swojego pomysłu. Dlatego od 5 lat jego głównym zajęciem są guziki. Dla Dominika to nie tylko element garderoby, ale sposób wyrażania siebie. Choć praca artysty może wydawać się mało skomplikowana stoi za nią długi i wyczerpujący proces. Drewno, wiercenie, szlifowanie, druciana stopka, wypełnienie środka masą ceramiczną połączoną z drobinkami węgla lub inną masą oraz zdobienie - to właśnie tak powstają jego miniaturowe dzieła sztuki. Jak wyglądają jego prace? Ile w sumie guzików zrobił?

Powrót do biur po pandemii

Po ponad dwóch latach zdalnej pracy w końcu wracamy do biur. O tym, jak przygotować się do ponownej zmiany codziennych nawyków opowiedziała dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Joanna Chmura, psycholog. Wiadomość o zakończeniu pracy zdalnej u jednych wywołuje uśmiech, a u innych okazuje się być ogromnym problemem. - Niezwykle wygodnym stało się wstawanie za pięć dziewiąta, ale postarajmy się znaleźć plusy i praktykować wdzięczność. Pomyśleć i przypomnieć sobie dlaczego warto być w biurze i co fajnego nas tam spotkało - powiedziała specjalistka. Jak Joanna porównała powrót do pracy z wejściem pod prysznic? Jak stopniowo negocjować z szefem powrót do biura?