Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

W dzisiejszym programie Mateusz Hładki podzielił się z widzami „Dzień Dobry TVN” najgorętszymi ciekawostkami ze świata gwiazd. Dziennikarz między innymi opowiedział o nowym i długo wyczekiwanym hicie od Lady Gagi. Piosenka „Hold My Hand” ma promować kolejną odsłonę słynnego filmu „Top Gun”. Czy utwór może stać się szansą dla artystki w walce o nominację do Oscara? W jakiej niezwykłej roli sprawdza się Daniel Craig?

Pogoda na dziś

Diana Kautz odwiedziła Chrzypsko Wielkie, by przyjrzeć się z bliska wielkiej plantacji tulipanów. Prezenterka zdradziła, że w tym sezonie najchętniej wybieranym kolorem kwiatów jest pudrowy róż. Przy okazji przedstawiła prognozę pogody na dziś i zapowiedziała przelotne opady. W której części Polski zachmurzy się najmocniej?

„Wampir to był rumiany chłop”

O wampirach słyszał cały świat, ale niewielu wie, że te upiory pochodzą z Polski. Na nieznane do tej pory wątki w wampirologii natrafił badacz Łukasz Kozak. - To że się tym zająłem to był przypadek. Trafiłem na niesamowite źródła i kompletnie nieznane. Nikt wcześniej nie dotarł do tych materiałów sądowych czy doniesień prasowych - wyznał autor książki „Upiór”. Wraz z Łukaszem w dzisiejszym programie udaliśmy się do Łęczycy. Średniowieczny zamek słynie z diabła Boruty, ale dla badacza ważniejszy jest inny skarb, który ponoć znajduje się w tamtejszym muzeum. Czy Łukasz znalazł to po co przyjechał do Łęczycy? Kto jako pierwszy wyrzeźbił polskie demony ludowe?

Wampiry w filmach i serialach…

Filmy i seriale o wampirach sięgają niemal początków kinematografii, a mimo to wciąż cieszą się dużą popularnością. O tym dlaczego postać krwiopijców niezmiennie fascynuje widzów na całym świecie opowiedziała dziś Kaja Klimek, krytyczka filmowa. Choć współcześni fani kina grozy najchętniej wybierają „Zmierzch” specjalistka w dzisiejszym programie skupiła się na takich klasykach, jak „Nosferatu - Symfonia grozy” czy „Drakula”. Jaką historię przedstawia serial „Buffy: Postrach wampirów”? Dlaczego kochamy się bać?