Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

„Opcja adopcja” to nowy cykl „Dzień Dobry TVN”, który powstał, aby obalić stereotypy na temat czworonogów ze schroniska. W kolejnym odcinku poznaliśmy historię Dyzia, 10-letniego pieska, który znalazł nowy i kochający dom. Radek Ekwiński postanowił pomóc nowym właścicielom w zaaklimatyzowaniu Dyzia. Behawiorysta wytłumaczył, jak nauczyć psa reagować na swoje nowe imię i pokazać mu, co wolno, a czego nie. Jak się w nim odnalazł? Jak dogaduje się ze swoim psim współlokatorem?

Adoptujemy psa seniora

Decydując się na przygarnięcie czworonożnego członka rodziny podejmujemy bardzo ważną decyzję. Jakie aspekty powinniśmy mieć na uwadze biorąc ze schroniska psa seniora? O tym w dzisiejszym programie opowiedział Radek Ekwiński, prowadzący cykl „Opcja adopcja”. - Adoptowanie psa w podeszłym wieku to również wiele ograniczeń. Pies w seniorskim wieku mimo wszystko nie byłby najlepszym wyborem, jeżeli w domu są małe dzieci. Dzieci wymagają innej energii i chcą się bawić, a dorosły pies chciałby odespać schronisko i nie do końca marzy o ciągłym dotykaniu - zdradził behawiorysta. Dla jakich osób pies senior będzie najlepszym przyjacielem? Czego może nas nauczyć?

Co zrobić, kiedy spotkamy w lesie dzikie zwierzę?

Bartek Jędrzejak spotkał się dziś z Agnieszką Veljković ze Światowego Funduszu na rzecz Przyrody, aby porozmawiać o dzikich zwierzętach. Korzystając z pogody wybrali się na spacer po Puszczy Kampinoskiej, gdzie możemy spotkać wilki. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat ich populacja w Polsce wzrosła. Jak się zachować, gdy dojdzie do spotkania z tym drapieżnikiem? Przy okazji Bartek przedstawił prognozę pogody. Jak długo utrzymają się słoneczne dni?

Budka Suflera z nowym ważnym utworem

Nowa piosenka Budki Suflera „O Tobie myślę w zimną noc” jest reakcją na trwającą wojnę w Ukrainie. W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” autorzy opowiedzieli, jakie emocje im towarzyszyły w trakcie powstawania utworu. - To jest nasza artystyczna reakcja. Nie chodzi tu o popis wokalny lub muzyczny, lecz o oddanie serca ludziom, którzy tam cierpią - wyznał Jacek Kawalec, wokalista. Kto zwizualizował tę balladę?

Budka Suflera w utworze “O Tobie myślę w zimną noc”

Na scenie „Dzień Dobry TVN” pojawił się dziś zespół Budka Suflera. Artyści przedstawili nowy i ważny utwór “O Tobie myślę w zimną noc”. Jest to pierwsza oficjalnie nagrana piosenka, którą wykonuje Jacek Kawalec z Budką Suflera.