Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Wiele osób ma problem z zapamiętywaniem dat – urodzin, wydarzeń z historii, a czasem nawet rocznicy swojego ślubu. Czy są jakieś sposoby, by te informacje utrwalić w swojej pamięci? Na ten temat rozmawialiśmy dziś z Tobiaszem Boralem, rekordzistą Polski w zapamiętywaniu na czas oraz  Sylwią i Akopem Szostakami. – U nas jest taki podział obowiązków, że ja pamiętam, a Sylwia robi wiele innych rzeczy – zdradził trener. Jak się można tego nauczyć.

Co zrobić, gdy spotkasz na szlaku dzikie zwierzę?

W dzisiejszej prognozie pogody Bartek Jędrzejak w Puszczy Kampinoskiej rozmawiał z Agnieszką Veljković o tym, jak powinniśmy się zachować, gdy podczas leśnego spaceru napotkamy drapieżnika. A jakie czekają nas dziś temperatury?

Jak odżywić nasz mózg?

Jak wiemy, nasz mózg pracuje przez całą dobę, dlatego prawidłowe odżywianie jest niezwykle istotną kwestią. O tym, jak wraz ze zbilansowanymi posiłkami dostarczyć mu odpowiednią ilość energii, w dzisiejszej kuchni „Dzień Dobry TVN” opowiedziała dietetyk kliniczny Hanna Stolińska. Jakie koktajle mocy przygotowała?

Najstarsza kawiarnia w Rzymie

Anna Puślecka zabrała nas dziś do najstarszej kawiarni z Rzymie. To tam spotykała się włoska i światowa śmietanka towarzyska. Dlaczego w jej nazwie „Antico Caffe Greco”, znajdziemy grecki akcent? W którym roku miejsce zostało otwarte i kto je odwiedzał?