Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Kenia to afrykańskie państwo równikowe, w którym wysokość średnich miesięcznych temperatur jest niemal stała przez cały rok. Kiedy warto pojechać do Kenii? A jakie zwierzęta można spotkać na safari? Reporterka „Dzień Dobry TVN” Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z przewodnikiem Grzegorzem Kępskim, który zachęcał do przyjazdu w to wyjątkowe miejsce.

Edukacja seksualna ze świata zwierząt

"Boli mnie głowa", "jestem zmęczona", "mam okres"- kobiety mają kilka najchętniej wykorzystywanych wymówek, aby uniknąć seksu. A jak od seksu wykręcają się samice zwierząt? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział biolog Łukasz Bożycki.

Anna Biedrzycka-Sheppard na Festiwalu OFF Camera

Marcin Sawicki wybrał się na Festiwal Kina Niezależnego. Dziennikarz „Dzień Dobry TVN” spotkał się z Anną Biedrzycką-Sheppard, która jest autorką kostiumów do filmów takich jak: „Bękarty wojny”, „Furia”, „Czarownica”, „Panista”, „Lista Schindlera”. Za trzy ostatnie Pani Anna została nominowana do Oscara. W rozmowie opowiedziała o tym, jak pracuje się ze światowej sławy gwiazdami.

Brytyjskie grillowanie

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Patrick Ney pokazał, jak przygotować kebaby z jagnięciny na grillu. Jak mu to wyszło?

Pomoce naukowe na studiach

Studiowanie do łatwych nie należy – często nauka wiąże się z całonocnym czytaniem notatek i szukaniem dobrej metody na zapamiętywanie jak największej ilości informacji. Czasem jednak nie ma na to czasu. Jak radzą sobie studenci? Jakie są najlepsze techniki ściągania?

Grzechy główne polskich kierowców

W studiu „Dzień Dobry TVN” Janusz Popiel oraz Marek Konkolewski opowiedzieli o zdarzeniach drogowych w Polsce. Okazuje się, że zamiast poprawy bezpieczeństwa, nic się nie zmienia. Czy można to zmienić? – Potrzebna by była znajomość przyczyn wypadków – wyjaśnił specjalista ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w wypadkach drogowych. Czy jazdy doszkalające z rodzicem to doby pomysł?