Dzień Dobry TVN

sezon 18

Dzień Dobry TVN

Jak w obliczu pandemii wyglądają największe polskie kurorty na kilka dni przed majówką? Jak teraz radzą sobie włodarze miast i właściciele hoteli?

Włoscy hotelarze pozywają Chiny

Właściciele włoskiego hotelu postanowili pozwać chińskie Ministerstwo Zdrowia za straty finansowe poniesione z powodu pandemii. W pozwie podkreślali, że Chiny zbyt długo zwlekały z powiadomieniem WHO o koronawirusie. Według hotelarzy, gdyby takie dane nadeszły szybciej, wówczas możliwe byłoby wprowadzenie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa. Właściciele hotelu domagają się od chińskiego resortu przyznania się do winy. Sprawę skomentowała adwokat Eliza Kuna.

Pogoda na dziś

Anna Dec przedstawiła dzisiejszą prognozę pogody.


Bawimy się w… lekarza

Akademia Małego Lekarza uczy najmłodszych, jak pokochać medycynę, bawiąc się w lekarza. O tej inicjatywie opowiedziała Joanna Hubska, studentka III roku medycyny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Zawieszona zupa” dla głodnych dzieci

Na czym polega akcja „Zawieś zupę”? O tym opowiedział organizator Kacper Suchecki. Początkowo „zawieszona zupa” wspierała medyków. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku zupiarnia dociera również z pomocą bezpośrednio do najbardziej potrzebujących dzieciaków, by zapewnić im pełnowartościowy, ciepły posiłek.