Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Marta Dzido napisała książkę o alkoholu, współuzależnieniu i podatności kobiet na toksyczną relację. Choć jest to dość znany problem dotykający wielu osób na całym świecie, w oryginalnej książce pisarki został przedstawiony przez kobiety z tej samej rodziny. Więcej na temat „Matrioszki” opowiedziała dziś w studiu „Dzień Dobry TVN”. Skąd pomysł na opowieść i jej tytuł? - To jest taka baba w babie. Wydaje nam się, że możemy to zmienić i pójść inną drogą, ale znów dochodzimy w to samo miejsce, w którym są nasze matki i babki - powiedziała Marta. Jak wygląda życie w kulturze podlanej alkoholem?

Pogoda na dziś

W dzisiejszym programie Bartek Jędrzejak zaproponował idealne miejsca na majówkę w mieście. Gdzie w Warszawie znajdziemy strefę przeznaczoną do odpoczynku? Przy okazji przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni.

Czy botoks szkodzi?

Botoks wykorzystuje się między innymi, by złagodzić rysy twarzy i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Nadużywanie lub nieodpowiednie podanie preparatu może skutkować licznymi powikłaniami. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” specjalistka medycyny estetycznej dr Jolanta Wypler wytłumaczyła dlaczego botoks często jest demonizowany przez pacjentów. - Tu nie chodzi o to, aby ukryć każdą zmarszczkę. Twarz po zabiegu ma wyglądać na zrelaksowaną, jakbyśmy wrócili z wakacji - wyznała ekspertka. Dodała, że preparat nie jest szkodliwy dla zdrowia i pozwala uporać się z oznakami starzenia, lecz należy pamiętać, aby aplikowany był jedynie przez sprawdzonych lekarzy. Jakie ciekawostki na temat botoksu zdradziła Jolanta?