Dzień Dobry TVN

sezon 1

Dzień Dobry TVN

LP – wokalistka, która podbiła serca fanów na całym świecie

LP to amerykańska wokalistka, która podbiła listy przebojów oraz serca fanów na całym świecie. Fani kochają ją za muzykę i niezwykłą charyzmę. Światło dzienne ujrzała niedawno jej trzecia płyta. Czy jej piosenki odnoszą się do osobistego życia? Artystka opowiedziała o swojej karierze, inspiracjach i wyjątkowych spotkaniach z fanami.

Penne alla puttanesca według Cristiny Catese

Jak idealnie ugotować makaron? W kolejnej części swoich kuchennych podbojów Cristina Catese podzieliła się włoskimi recepturami na perfekcyjnie ugotowany makaron. – Na jeden litr wody, siedem gramów soli – wyjaśniła. Pokazała również swój przepis na penne alla puttanesca.

Między braćmi pisarzami

Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy to znani polscy pisarze. Wojciech to scenarzysta filmowy i dramaturg, a straszy o cztery lata brat Zygmunt podbił serca czytelników serią kryminałów, w tym trylogią o prokuratorze Szackim. Gdzie się wychowywali? Bracia opowiedzieli o swoich rodzinnych relacjach i początkach przygody z literaturą. – W domu było dużo książek – zdradził Zygmunt.

Siostry Woźnickie – zapomniane ciocie braci Kaczyńskich

Zofia i Ludwika Woźnickie to siostry bliźniaczki i pisarki, popularne zwłaszcza w latach 60. i 70. XX wieku. Były one przyszywanymi ciotkami braci Kaczyńskich. Historię kobiet w swojej nowej książce opisał Mariusz Szczygieł. W „Dzień Dobry TVN” opowiedział o procesie jej tworzenia i smutnym losie sióstr Woźnickich. Czego od nich dowiedział się o braciach Kaczyńskich? – Te dwie bardzo energetyczne kobiety były ponad siły jednego mężczyzny – wyjaśnił dziennikarz.

Martyna Wojciechowska o swojej trudnej podróży do Salwadoru

W kolejnym odcinku "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła Salwador. Niewielkie państwo w Ameryce Środkowej jest numerem jeden na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych przemocy domowej wśród kobiet. Morena Herrera założyła organizację i walczy o prawa kobiet, które po śmierci noworodka zostały oskarżone o morderstwo. Udało jej się uwolnić już 17 kobiet. Jak działa jej organizacja? Martyna Wojciechowska w studiu programu opowiedziała o swojej trudnej podróży do Salwadoru.