Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Wizyta u fryzjera nie zawsze kończy się dla nas zadowalającym efektem. Swoimi historiami z nieudanych eksperymentów na głowie podzieliły się dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” prezenterka Dorota Gardias, wokalistka i choreograf Marta Wiśniewska oraz influencerka Angelika Mucha. - Postanowiłam obciąć grzywkę na tzw. myszkę i działo się w mediach na ten temat. Mój fryzjer próbował mnie przekonać, że to nie jest dobry pomysł - zdradziła Dorota. Znana z metamorfoz Marta wyznała, że w podstawówce wpadła na pomysł, aby urozmaicić swoje uczesanie i obciąć grzywkę. Niestety fryzura nie przypadła jej do gustu, więc postanowiła ogolić pół głowy golarką swojego taty. Jak dla Angeliki skończyło się niewinne podcięcie końcówek? Jakie rady zdradziły celebrytki?

Moda dla smutnych ludzi

Adam Pluta mimo swojego młodego wieku i jedynie 4-letniego doświadczenia zdążył już zostać laureatem ważnego konkursu dla młodych projektantów. Jak zaczęła się jego przygoda z modą? - Byłem w technikum samochodowym i nie zwracałem uwagi na to, jak się ubieram. Wyszedłem do galerii handlowej, ale było tam pełno kolorowych rzeczy z różnymi grafikami. Pomyślałem, że skoro wszystko jest takie to może warto zrobić do tego surowy kontrast - powiedział 22-latek. Tak powstała kolekcja ubrań, jakiej do tej pory na rynku nie było. Dedykowana jest dla osób, które mają słabszy dzień i pragną poczuć się luźno i swobodnie. Jak wyglądają ubrania niedoszłego mechanika? Gdzie nauczył się szyć?

Cichy bohater w walce z komarami

Jerzyki to niewielkie ptaki wędrowne, które zasłynęły z ogromnej ilości zjadanych komarów. - Budka dla jerzyków jest bardzo ważna, aby mogły znaleźć swoje miejsce, w którym będą zakładać własne rodziny - wyznał Jacek Karczewski. W dzisiejszym programie Piotr Wojtasik postanowił zbudować domek dla ptaków. O tym, jak wykona długoletnia budkę opowiedział Piotr Kamont. Z czego ją przygotowali?

Pary bumerangi wciąż się rozstają i wracają do siebie

Z jednej strony nie potrafią żyć razem w zgodzie. Z drugiej funkcjonować bez siebie też nie są w stanie. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” psycholog opowiedziała co stoi za takim typem związku i jak wyjść z błędnego koła. - To jest osoba przywierająca, która ciągle chce potwierdzić swoją wagę i ważność. Jest kontrolująca, jest niepewna, więc co chwilę dopytuje „Czy Ty mnie kochasz?” - powiedziała Marzena Mawricz. Jak uświadomić sobie problem? Kiedy relacja staje się być toksyczna?

Jak zachowuje się przestymulowane dziecko?

W dzisiejszym programie pojawiła się Marta Bąkowska, która wytłumaczyła co robić, gdy dziecko bywa marudne lub wpada w histerię bez powodu. Okazuje się, że czynników może być wiele. Między innymi takie zachowanie wynika z nadmiaru bodźców w jego otoczeniu. - Przewlekłe przebodźcowanie objawia się zaburzeniami snu, jedzenia, somatycznymi objawami, jak bóle głowy lub mdłości - wyznała psycholożka dziecięca. Dodała również, że pobudzone dzieci często stają się postrzegane jako niegrzeczne. Jak poradzić sobie z przestymulowanym dzieckiem?