Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Nicole Stott – astronautka NASA w Polsce

Nicole Stott była 52. kobietą, która znalazła się na orbicie Ziemi i 10. kobietą, która wyszła poza statek kosmiczny, czyli dokonała spaceru kosmicznego. W Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędziła ponad 103 dni. Astronautka odeszła na emeryturę w 2015 roku, po 27 latach pracy dla NASA i teraz dzieli swoim doświadczeniem i przeżyciami m.in. na festiwalach nauki - np. na trzeciej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. O swojej kosmicznej podróży Stott opowiedziała Magdzie Mołek i Marcinowi Mellerowi.

Po latach w NASA wybrał życie w Polsce

John F. Hall przez 24 lata pracował w NASA. Obecnie jest ekspertem Polskiej Agencji Kosmicznej. Były astronauta opowiedział w studiu swoją historię oraz wyjaśnił, dlaczego wybrał akurat Polskę. Czy kiedykolwiek żałował tej decyzji?

27. finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 27! I to na całym świecie. Hasło tegorocznego finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jurek Owsiak prosto z warszawskiego studia WOŚP zachęcił wszystkich do partycypowania. Jak można pomagać?

Serwis informacyjny

Katarzyna Zdanowicz ze studia TVN24 przedstawiła najważniejsze informacje dnia.

Ziemniaczana kuchnia Jana Kuronia

W kuchni „Dzień Dobry TVN” tym razem bohaterem był ziemniak. Jan Kuroń zdradził swoje przepisy na różne ziemniaczane dania. W menu pojawiła się m.in. wegańska pikantna zupa ziemniaczana