Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Trzynastoletnia Natalia Zając była wysportowanym, aktywnym dzieckiem, kiedy jej kręgosłup wygiął się w literę „S”. Dziewczynka miała ponad 80-stopniową skoliozę w odcinku lędźwiowym. W lutym tego roku lekarze poddali ją nowatorskiej operacji. Na czym polegał zabieg i jak czuje się nastolatka? W „Dzień Dobry TVN” neurochirurg dr Paweł Małasiak obok Natalii i jej taty opowiedzieli o wadach postawy. Jakie życzenia złożyła Magda Gessler nastolatce?

Festiwal fantastyki w Poznaniu

Maciej Dolega pojechał do Poznania, gdzie odbywał się Festiwal fantastyki Pyrkon Fantastyczne Miejsce Spotkań. Jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu? Prezenter przedstawił również prognozę pogody na zbliżające się dni.

Otrębowa rewolucja

W dzisiejszych czasach, kiedy świat zalewany jest masą śmieci i plastiku, bardzo ważna jest troska o środowisko. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wychodzą polscy producenci, który opracowali technologię wytwarzania jednorazowych naczyń z otrębów. Mikołaj Rey odwiedził zakład w Zambrowie, gdzie rozmawiał z wynalazcą Jerzym Wysockim. Czy takie talerzyki możemy używać do pieczenia?

Rabarbar w roli głównej

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Mikołaj Rey przygotował dania z rabarbarem, które podał na talerzykach wyprodukowanych z otrąb.