Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Dorota Gardias z okazji Dnia Ziemi wybrała się dziś na plażę Romantyczną w Warszawie, aby podziwiać naturę i wziąć udział w akcji sprzątania świata. W jaki sposób prezenterka wspiera matkę Ziemię? Jakie temperatury zapowiedziała na weekend?

Wolność Tomku w swoim na ROD domku?

Rodzinne ogrody działkowe często znajdują się w dogodnej lokalizacji w ścisłym centrum miasta. Osoby traktujące domek na działce jako całoroczne miejsce pobytu powinny wiedzieć, jakie konsekwencje prawne im za to grożą. O tym, dlaczego nie można przebywać na stałe na własnej działce, opowiedziała dziś w studiu „Dzień Doby TVN” Eliza Kuna. - Na naszych działkach nie znajdują się domy tylko altana. Podstawowym kryterium jest powierzchnia, która nie może mieć więcej niż 35 metrów kwadratowych, ale jest dużo różnych możliwości, żeby tę powierzchnię poszerzać - powiedziała specjalistka. Jakie sposoby na powiększenie metrażu zdradziła adwokat Eliza Kuna? Jakie wymagania muszą spełniać działki?

Uwaga na wiewiórki spadające z drzew

Dagmara Kowalczyk w Bielsku-Białej spotkała się dziś z wiewiórkami. Opiekunowie gryzoni opowiedzieli o tym, jak odpowiednio się nimi zaopiekować. - Przy większych wiatrach zdarza im się spadać z drzew, należy wtedy szczególnie uważać. Najlepiej dać wiewiórce trochę czasu i obserwować - wyznał Sławek z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Jakie zwierzęta mogą być zagrożeniem dla wiewiórek? Gdzie szukać pomocy, gdy wiewiórka wymaga interwencji?

Śródziemnomorskie specjały Sebastiana Olmy

Dziś w kuchni „Dzień Doby TVN” Sebastian Olma przedstawił dania typowe dla regionu Morza Śródziemnego. Kucharz postawił na innowacyjne pomysły i zaproponował połączenie kiwi z mięsem. Jak zrobić cevapcici z pieczonymi ziemniakami i ajvarem? Jakie jeszcze dania przygotował?