Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Czyszczenie biżuterii możemy przeprowadzić na różne sposoby. Dziś w studiu „Dzień Doby TVN” ekspertka w tej dziedzinie Joanna Bruzgo przedstawiła sprawdzone i domowe sposoby na czyste precjoza. - Ważnym elementem po umyciu biżuterii jest jej przechowywanie. Musimy ją odpowiednio zabezpieczyć. Ja polecam przechowywać biżuterię w tych pudełeczkach, w których ją otrzymaliśmy. Chodzi o to, aby elementy się nie stykały - powiedziała projektantka biżuterii. Czy możemy trzymać razem złoto i srebro? Jak wyczyścić swoje ozdoby za pomocą soli i folii aluminiowej?

Kwitnąco i pachnąco w ogrodzie botanicznym

Bartek Jędrzejak w poszukiwaniach wiosny odwiedził dziś Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prezenter miał okazję przyjrzeć się z bliska pięknej wiśni japońskiej. Przy okazji zdradził, że w Japonii znajduje się wiśnia, która przeżyła już dwa tysiące lat. Jakie jeszcze ciekawostki zdradził na temat tego drzewa? Jakie temperatury zapowiedział na najbliższe dni?

Pierwszy rowerek dla malucha - jak wybrać?

Wiosna to czas, kiedy coraz chętniej wybieramy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Słońce sprzyja rowerowym wycieczkom, w które chętnie ruszamy ze swoją rodziną. Zanim dziecko wsiądzie na swój pierwszy rower i zacznie jeździć należy dobrać odpowiedni sprzęt. O tym, na co zwrócić uwagę opowiedzieli dziś triathlonistka Magdalena Biskupska-Borczyk oraz właściciel sklepu z rowerami Krzysztof Dziuba. Jaki rower dla dziecka sprawdzi się najlepiej? Magdalena radziła, aby przy wyborze nie kierować się jedynie wzrostem, ale również tzw. przekrokiem. Jakimi jeszcze cennymi uwagami podzielili się specjaliści?

Wiosenna porządki w ogrodzie

W ogrodach zakwitają pierwsze kwiaty, a ptaki urządzają coraz głośniejsze koncerty. Z tej okazji Łukasz Skop zaproponował, aby odkurzyć narzędzia po zimie i przeprowadzić wiosenne porządki. Co będzie nam potrzebne? - Jeśli mamy tylko przydomowy ogród to wiosną będzie nam niezbędne tylko podstawowe wyposażenie, jak na przykład sekator - wyznał ogrodnik. Czym umyjemy trudno dostępne nawierzchnie? Co zrobić, gdy nasze rośliny nie chcą rosnąć?

Zgaduj zgadula - co jest w pudełku?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Dlatego w studiu „Dzień Doby TVN” postanowiliśmy przygotować zagadkę. Małgorzata Ohme i Filip Chajzer zadali widzom pytanie, co może znajdować się w kolorowym pudełku. Jakie podpowiedzi zdradzili prowadzący? Jakie pomysły mieli widzowie?