Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Avicii to jeden z najbardziej znanych DJ’ów na świecie. Wyświetlenia jego utworów liczy się w miliardach. Tim Bergling cztery lata temu popełnił samobójstwo. Właśnie ukazała się biografia autorstwa szwedzkiego dziennikarza, który rozmawiał z prawie setką osób, prześledził tysiące maili, wiadomości i notatek artysty. Dziś porozmawiała z nim Gabi Drzewiecka. - Pracując nad książką, dobrze go poznałem. Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo twardy i nieugięty był. Był bardzo młody, gdy lekarz przepisał mu pigułki na ból brzucha, wiele z nich było mocniejszych niż heroina - powiedział Mans Mosesson, autor biografii Avicii’ego. Podczas odwyku artysta zrozumiał, że przepracowuje się fizycznie i psychicznie. Jak odejście Tima wpłynęło na branżę muzyczną?

Co nowego w show-biznesie?

Mateusz Hładki w dzisiejszym programie przedstawił najświeższe informacje ze świata gwiazd. Dziennikarz zdradził, że Przemek Kossakowski zawiesza pracę w telewizji, a Nikole Kidman niebawem pojawi się w nowej roli. Jakimi jeszcze ciekawostkami ze świata show-biznesu podzielił się dziennikarz?

Jan Kobuszewski patronem Sali Kameralnej Teatru Kwadrat

Sala Kameralna Teatru Kwadrat oficjalnie została mianowana salą imienia Jana Kobuszewskiego, którego nazwisko będziemy widywać codziennie, przechodząc obok wejścia. Jak aktorzy wspominali mistrza? - On ze swoją twarzą mógł robić wszystko i wszystko mu było wolno. Jest takich niewielu, na przykład Jim Carrey lub Louis de Funès. Często mówimy nie jesteś Kobuszewski, więc tak nie graj - powiedział Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat. Czego Lucyna Malec nauczyła się od Jana Kobuszewskiego?

Rajski ogród na balkonie

Dorota Gardias spotkała się z Anią Wojtalą w centrum ogrodniczym. Miłośniczka kwiatów opowiedziała, jak udekorować balkon na wiosnę. Jakie rady zdradziła specjalistka? Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się przy różnorodnej pogodzie? Przy okazji prezenterka opowiedziała, jakie temperatury nas dziś czekają.

Sprawdziliśmy najlepsze licea w Polsce

Wśród najlepszych w rankingach znajdują się między innymi licea z Warszawy, Krakowa i Gdyni. W dzisiejszym programie odwiedziliśmy ich uczniów, aby dowiedzieć się, co sprawia, że te szkoły są w czołówkach od wielu lat. - Uczniowie, którzy tutaj przychodzą wiedzą, że chcą zrobić coś więcej niż w przeciętnych średnich szkołach, w których realizowana jest jedynie podstawa programowa - powiedziała Iwona Kotowska, nauczycielka w III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jak uczniowie ocenili wymagania swoich szkół?

Dobra szkoła średnia – dlaczego jest tak ważna?

Wybór szkoły średniej nie jest prosty. Jedni uczniowie nie mają planów, a inni dokładnie wiedzą, co chcą robić w przyszłości i jaką placówkę wybrać. Czym przy wyborze szkoły kierował się Robert Makłowicz? - Byłem młodym człowiekiem o dość skonkretyzowanych zainteresowaniach. Wiedziałem, że fizyka i matematyka nie są to rzeczy, które mnie interesują. Szkoła, do której poszedłem, miała klasę humanistyczną i była znana z tego, że pozwala młodym ludziom rozwijać swoje zainteresowania, nie przekarmiając ich pulpetami wiedzy z innych dziedzin - wyznał podróżnik. O tym, czy warto kierować się rankingami szkół opowiedzieli w dzisiejszym studiu dziennikarz Tomasz Sianecki i prof. Krzysztof Biedrzycki. Jak wybrać odpowiednią szkołę?