Dzień Dobry TVN

sezon 18

Dzień Dobry TVN

Jak zaplanować rodzinne wakacje w tym roku? Opowiedzieli o tym podróżnicy Eliza Łopacińska oraz Wojciech Łopaciński. – Wakacje w Polsce, pod namiotem, aktywne będą bardzo fajnym połączeniem dwóch rzeczy – powiedział Łopaciński. – Przede wszystkim wyjdziemy z domu – dodał. Jakiej miejsca wybrać?

Paweł Koślik z żoną szyją maseczki dla potrzebujących

Iwona Mazurkiewicz-Koślik i Paweł Koślik opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN” o szyciu maseczek. – Nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia – powiedziała Mazurkiewicz-Koślik. – Siedziałem z godzinę i oglądałem tutorial, jak przygotować maszynę do szycia i to było po francusku – zdradził Koślik. Skąd biorą materiały na maseczki?

Tajny szyfr pomoże ofiarom przemocy domowej

W czasie kwarantanny zdarza się, że ofiara przemocy domowej zostaje przymusowo zamknięta ze swoim oprawcą. Krystyna Paszko opowiedziała o inicjatywie, która pomoże ofiarom przemocy. – Akcja polega na tym, że osoby piszą do fikcyjnego sklepu z kosmetykami, a my, pod przykrywką relacji klient-sprzedawca rozmawiamy z taką osobą, rozmawiają psychologowie – wyjaśniła Paszko. Czy wzrosły zgłoszenia przemocy domowej? Powiedziała o tym Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet.

Życie w trasie – aktywni truckersi

Kierowcy ciężarówek Adrian Poździej i Filip Mężyński opowiedzieli o swojej pracy i o tym, jak aktywnie i zdrowo spędzają w niej czas. Jak przygotowują sobie posiłki?

Gadżety dla alergików

Pan Gadżet Konrad Koterba opowiedział o gadżetach dla alergików. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? A jaki odkurzacz będzie najlepszy dla alergika?