Dzień Dobry TVN

sezon 39

Dzień Dobry TVN

Fake newsy to dzisiaj plaga. Dlaczego nieprawdziwe informacje rozprzestrzeniają się szybciej niż prawda? Najczęstsze fake newsy 2021 roku dotyczyły pandemii koronawirusa oraz szczepień. - Co roku sprawdzamy ilość fake newsów, w 2021 padł rekord. Zanotowano 88 procent więcej fałszywych informacji niż w 2020 roku - zdradził Marcel Kiełtyka, fact-checker. Gdzie możemy szukać prawdziwych informacji?

Przegląd prasy Wojciecha Bojanowskiego

Wojciech Bojanowski w studiu “Dzień Dobry TVN” przytoczył największe bzdury wypowiedziane w 2021 roku oraz wyjaśnił, co mówią kwiaty. - Eustoma to niezwykły kwiat, który wręcza się, gdy urodzi się dziecko spod znaku Strzelca - powiedział dziennikarz. Jak dokonano przeszczepu serca od genetycznie zmodyfikowanej świni? Jakie informacje jeszcze przedstawił?

Łap fale zimą

Wysokie temperatury, ogromne fale i opaleni surferzy. Co, gdy do lata jeszcze daleko? Choć dla wielu to brzmi jak szaleństwo, surfing w styczniu jest możliwy. - Woda w tej chwili ma około 3 stopni i jest naprawdę chłodno. Gruba pianka 6 milimetrów jest niezbędna do pływania zimą - powiedziała surferka Karolina Wolińska. Jak przygotować się przed wejściem do wody?

Jakie ptaki spotkamy w Polsce zimą?

Rudzik, sikorka bogatka i dzwońce to ptaki, które zobaczymy zimą w Polsce. Czy należy je dokarmiać? - Przy karmniku mają do czynienia ze sobą ptaki, które w naturze się nie spotykają. W taki sposób dochodzi do transferu wielu chorób - powiedział ornitolog Adam Zbyryt w studiu "Dzień Dobry TVN". W jaki sposób należy dokarmiać ptaki? Jak stres i strach kształtują życie zwierząt?