Dzień Dobry TVN

sezon 18

Dzień Dobry TVN

Dziś wypada 77. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Jednym z nieodłącznych elementów tego dnia są żółte żonkile. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej składał te kwiaty  pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie, a dziś są symbolem szacunku i pamięci.

Ocalona z getta

Aleksandra Leliwa-Kopstyńska była jeszcze dzieckiem, kiedy rozpoczęła się II Wojna Światowa. Jej rodzina miała znaleźć się w Warszawskim Gettcie, jednak ukryli się u znajomych we wsi pod Dęblinem. W obawie o jej życie, zataili przed nią jej pochodzenie. Po latach postanowiła zbadać historię swojej rodziny.

77. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim w czasach pandemii

Z powodu pandemii coroczne obchody rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim przenoszą się do internetu, dzięki Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” Aleksander Edelman, syn Marka Edelmana opowiedział o swojej roli, którą postanowił przejąć po ojcu.

Makaron ryżowy w roli głównej

W dzisiejszej kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha wraz ze swoją córką Laurą pokazały, jak wykorzystać w daniach makaron ryżowy. Jak przygotować na jego bazie pyszną, odświeżającą sałatkę?