Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

System ESP to układ elektroniczny, dzięki któremu możliwe jest stabilizowanie toru jazdy w czasie skrętu. Katarzyna Jaroszyńska postanowiła dowiedzieć się, jak dokładnie działa ten system i jak bezpiecznie należy wchodzić w zakręt. W poszerzeniu wiedzy pomógł jej trener Skoda Auto Szkoła Piotr Frąckowiak. – Pamiętajmy o tym, żeby wykonywać delikatne ruchy kierownicą – wyjaśnił. Gdzie należy patrzeć podczas wchodzenia w zakręt?

Bartek Jędrzejak i surfing ze sztuczną falą

W Tychach znajduje się pierwszy w Polsce sztuczny tor do surfingu. Jak działa? O tym opowiedział Bartek Jędrzejak. Dziennikarz zaprezentował również prognozę pogody na świąteczne dni.

Mikołaj Rey na tropie wielkanocnych jajek

Z okazji świąt wielkanocnych Mikołaj Rey odwiedził kurnik właściciela gospodarstwa w Korycinach Mirosława Angielczyka. Jak wygląda hodowla tych zwierząt? Kucharz spotkał się również z Wojciechem Boguckim i Stanisławem Kryńskim z Muzeum Pisanki w Ciechanowcu. Jak zaczęła się historia pisanek? - Jajko to jest symbol rodzącego się życia – zdradził jeden z nich. Artystka Joanna Iwona Paduch pokazała na koniec, jak wykonać piękne wzory za pomocą wosku.

Marek Kostrzyński o zwyczajach i pochodzeniu dzikich królików

Króliki to jedno z ulubionych zwierząt domowych wielu dzieci. Jednak w Polsce dzikie króliki zamieszkują również brzegi lasów, a nawet cmentarze. Dlaczego wybierają akurat te miejsca? O zwyczajach bytowych polskich królików opowiedział w „Dzień Dobry TVN” przyrodnik Marek Kostrzyński.