Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Wielu rodziców posyła swoje dzieci na dodatkowe, płatne zajęcia pozalekcyjne. Jednak w dzisiejszych czasach korepetycje nie są przeznaczone tylko dla osób mających zaległości w nauce czy nadgonieniu programu. Często jest to jedyna opcja by uczeń miał możliwość zdobyć wiedzę, by dostać się na wymarzony kierunek studiów. Czy w obecnym systemie szkolnictwa wysyłanie dzieci na tzw. korki jest konieczne? W studiu „Dzień Dobry TVN” o korepetycjach rozmawialiśmy z Katarzyną Pijanowską, trener efektywnego uczenia się oraz Edytą Plich - dyrektorem Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży.

Przegląd prasy Jana Wróbla

W studiu „Dzień Dobry TVN” Jan Wróbel przedstawił najnowsze informacje z krajowej prasy. Opowiedział między innymi o systemie edukacji w Polsce. Jakie jeszcze tematy znajdziemy w gazetach?

Naturalnie – filozofia „zero śmieci”

Soufiane Kharroubi to Francuz mieszkający w Polsce. Z zawodu jest informatykiem, a jego pasją jest gimnastyka. Jednak bardzo ważne dla niego jest również dbanie o środowisko, dlatego wyznaje zasadę „Zero Śmieci”. Spotkał się z Agnieszką Cegielską, by pokazać, jak w prosty generować mniej odpadów. – Próbuję tak często, jak to możliwe kupować bez opakowania – wyjaśnił. Jak przekonać sprzedawców w sklepie do akceptowania własnych pojemników klientów?

Twój świąteczny stół w tym roku będzie inny

Oprócz pysznych potraw na świątecznym stole, bardzo ważne są piękne, wprowadzające w radosny nastrój dekoracje. W studiu „Dzień Dobry TVN” Elżbieta Lepianka pokazała, w jaki sposób możemy przyozdobić wnętrze. Jakie kwiaty i kolory wybrać, by pasowały do okazji? Dekoratorka przygotowała trzy różne propozycje naryć wielkanocnego stołu. Czy ułożenie serwetki, by kształtem przypominała królika jest trudne?