Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Już jutro 27. finał WOŚP

WOŚP to 17 000 sztabów i 35 mln naklejanych serduszek. „Pomaganie jest dziecinnie proste” - to hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O skali akcji, w ramach której przeprowadzane będą zbiórki pieniędzy na całym świecie, Jurek Owsiak opowiedział Magdzie Mołek i Marcinowi Mellerowi. Jakie atrakcje czekają nas jutro?  A Bartek Jędrzejak sprawdził, jak wyglądają przygotowania do finału na placu Defilad w Warszawie i spotkał się z prezesem mBanku Cezarym Stypułkowskim.

Damian Kordas – kucharz z ważną misją

Marka Olej Wielkopolski rozpoczęła akcję „Zatrzymaj bociana z Wielkopolskim, która ma celu zwiększenie ilości żerowisk bociana białego w Polsce. Projekt jest realizowany przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, a jego ambasadorem został Damian Kordas. Zwycięzca IV edycji programu „Masterchef”  w kuchni „Dzień Dobry TVN” przygotował m.in. podpłomyki z grillowanym tuńczykiem.

Rodzina kaskaderów

Nela i Kacper Adamczewscy to małżeństwo kaskaderów. Nela jest jedną z sześciu kobiet na świecie, które jeżdżą autem na dwóch bocznych kołach. O swojej pasji i pracy państwo Adamczewscy opowiedzieli w „Dzień Dobry”. - W Polsce mamy monopol na jazdę kaskaderską - przyznał Kacper. Motoryzacją zaczął się także interesować ich syn Kajtek. Czy pójdzie w ślady rodziców?

Maciej Kubica - kaskader, który uczył Helen Mirren jazdy konnej

Maciej Kubica to polski kaskader z 30-letnim stażem, który pracował na wielu planach filmowych. Niedawno podczas nagrywania nowego serialu HBO o Katarzynie Wielkiej, w którym główną rolę gra Helen Mirren, kierował grupą 109 kaskaderów. Pod jego okiem sławna aktorka uczyła się jazdy konnej. Jak Kubica wspomina pracę nad tym serialem? Jak trafił do zawodu? Czy kiedykolwiek otarł się o śmierć przy wykonywaniu zadań kaskaderskich?