Dzień Dobry TVN

sezon 15

Dzień Dobry TVN

Trzyletni Maciuś urodził się z niedorozwiniętą lewą komorą serca. Jego mama nie chciała się nim opiekować, więc chłopiec od 2. miesiąca życia przebywa w ośrodku opiekuńczym w Częstochowie. Jest już po kilku operacjach kardiochirurgicznych, ale to nie koniec walki o jego życie. Jak wygląda codzienność chłopca i jak można mu pomóc?

Łukasz Berezak - najsłynniejszy wolontariusz WOŚP

16-letni Łukasz Berezak już po raz 9. uczestniczy w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 6 lat temu udało mu się skraść serca Polaków po tym, jak zadeklarował swoją chęć pomocy innym pomimo własnych zmagań z poważną chorobą. Jak dziś czuje się najsłynniejszy wolontariusz WOŚP i gdzie będzie zbierał datki na rzecz potrzebujących?

Andrzej Bargiel i Sebastian Karpiel-Bułecka i zbiórka dla WOŚP

W całej Polsce działało ponad 1000 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dorota Gardias odwiedziła najwyżej zlokalizowany sztab i porozmawiała ze specjalnymi wolontariuszami zbierającymi datki dla WOŚP-u na Kasprowym Wierchu – Andrzejem Bargielem i Sebastianem Karpielem-Bułecką.

Jurek Owsiak i tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Warszawie wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już po raz 28. za sterami okrętu WOŚP stanął Jurek Owsiak. Co działo się w jego „centrum dowodzenia wszechświatem” przy placu Teatralnym w Warszawie?