Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Laponia na weekend

Michał Cessanis w ramach swojego cyklu „Weekend w 48 godzin” wybrał się tym razem głęboko na północ, bo aż do Laponii. Podróżnik poznał zwyczaje Lapończyków i spróbował lokalnego przysmaku – zupy z łososiem. A czy udało mu się zobaczyć zorzę polarną?

O życiu na mroźnej północy

A o życiu w tak ekstremalnych warunkach opowiedziała Ilona Wiśniewska, reporterka i fotografka, autorka książek „ Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” oraz „Hen. Na północy Norwegii”. Jak żyje się w okolicach bieguna? Dlaczego tamtejszy mróz jest inny od naszego?

Czy medyczna marihuana jest dostępna w aptekach?

Tomasz Kalita, polityk i działacz społeczny, stoczył heroiczną batalię z glejakiem mózgu. W trakcie swojej choroby Kalita walczył o zalegalizowanie medycznej marihuany. W jego zmaganiach towarzyszyła mu jego żona Anna Kalita. Tomasz przegrał walkę 16 stycznia 2017roku, ale pani Anna kontynuowała jego walkę o zalegalizowanie medycznego stosowania konopi. W grudniu 2018 roku medyczna marihuana powinna trafić do aptek. O trudnej walce i zaletach korzystania z medycznego suszu konopnego Anna Kalita opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. Na jakie choroby i schorzenia pomaga medyczna marihuana? Czy powstanie fundacja im. Tomasza Kality?