Sezon na dynie trwa w pełni. Beata Kartowicz podzieliła się swoim przepisem na pyszne ciasto dyniowe z korzennymi smakami oraz ciasto marchewkowe. Co dodaje do masy, żeby deser pozostał wilgotny w środku?
Cezary Nowak, znany jako CeZik to multiinstrumentalista i kompozytor, który podbił serca milionów internautów. Jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców w serwisie Youtube, a zasłynął dzięki zabawnym przeróbkom i coverom. W pewnym momencie swojej internetowej kariery postanowił jednak zrobić sobie przerwę. Po dwóch latach przerwał milczenie i nagrał autorską płytę. Czym zajmował się podczas swojej nieobecności w internecie? O swoich najnowszych planach CeZik opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN.”
Mieszkańcy warszawskiej Saskiej Kępy protestują przeciwko budowie bloku, który stanie 4 metry od nich. Dotychczas pod blokiem, na zielonym skwerze kwitło życie sąsiedzkie. Obecnie trwają tam prace budowlane. Ciasnemu budownictwu służy zmiana przepisów - od tego roku budynki może dzielić odległość wynosząca zaledwie 4 metry. Dlaczego przepisy pozwalają na to, by deweloperzy budowali mieszkania "okno w okno"? – To jest zamurowywanie ludzi w swoich mieszkaniach – podsumował mieszkaniec Zygmunt Krawczyk. Urbanista i politolog Łukasz Drozda wyjaśnił również, czy można odwrócić trend budowania ciasnych blokowisk.