Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Badania wskazują, że prawie 30% Polaków może mieć problem z płaskostopiem. W studiu „Dzień Dobry TVN” osteopata Tomasz Jurkiewicz opowiedział o tym problemie wśród dzieci. Specjalista przedstawił najczęstsze objawy płaskostopia oraz poradził do kogo warto się zwrócić, jeżeli pojawiają się niepokojące symptomy. - Przede wszystkim musimy obserwować nasze dziecko – poinformował. Co zrobić po stwierdzeniu choroby? Czy są ćwiczenia niwelujące płaską stopę?

Jak pracują Polacy?

Statystyki pokazują, że Polacy znajdują się w pierwszej trójce najbardziej zapracowanych Europejczyków. Jak radzą sobie z nadmiarem zadań i projektów? Czy mimo trudności lubią swoją pracę? Ekspert w obszarze szczęścia pracy Halina Piasecka wyjaśniła, co można robić, aby utrzymać koncentrację oraz zwiększyć efektywność w pracy. Opowiedziała także o mechanizmach, które pomogą zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Cezary Biernacki psychoterapeuta wytłumaczył, jak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości przed wejściem na rynek pracy oraz do czego może doprowadzić brak pewności siebie. Jak można uniknąć wypalenia zawodowego i przemęczenia w pracy?

Wspólne dziecko w rodzinie patchworkowej

Rodzina patchworkowa powstaje wtedy, gdy para mająca dzieci rozstaje się i wchodzi w nowe związki, co najczęściej komplikuje relacje między bliskimi. W studiu „Dzień Dobry TVN” Agata Olszak-Szymula oraz Sylwia Anderson-Hanney poradziły, jak się zachować, gdy pojawi się nowy potomek. Jak przygotować najmłodszych na rodzeństwo i zapewnić, że nadal są ważnym członkiem rodziny?