Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Świąteczne łakomstwo zbliża się wielkimi krokami. Jak sobie pomóc, gdy po pysznym śniadaniu nie będziemy w stanie się ruszyć, a uczucie ciężkości towarzyszyć nam będzie przez cały dzień? Herbatki to dobry sposób na poprawę działania układu pokarmowego. Mięta i rumianek tradycyjnie uznawane są za zioła o właściwościach ułatwiających trawienie. W studiu „Dzień Dobry TVN” Kornelia Westergaard zaproponowała naturalne produkty, z których możemy przygotować napary na niestrawność. – Głównym bohaterem jest imbir – wyjaśniła biotechnolog.

Gotuj się na zielone

Zgodnie z zaleceniami WHO każdego dnia należy spożywać co najmniej 400 gramów owoców i warzyw. Jedzenie zbilansowanych posiłków ma same pozytywne skutki dla naszego zdrowia. W kuchni „Dzień Dobry TVN” Damian Kordas przygotował proste dania, zawierające dużo warzyw, a Katarzyna Zadka wyjaśniła, dlaczego tak ważne jest racjonalne żywienie. Jak przekonać dzieci do zielonego?

Na straganie przed świętami

Dorota Gardias wybrała się na warszawski bazar, gdzie odwiedziła różne stoiska, na których znajdziemy idealne produkty do przygotowywanie świątecznych potraw. Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody na najbliższe dni. Czy Święta będą ciepłe?

Nocny dyżur dla czworonogów

Mało kto zdaje sobie sprawę, że są kliniki weterynaryjne z nocnym dyżurem. To tam możemy się udać z naszym pupilem, jeżeli inne przychodnie są zamknięte. Czym różni się zmiana wieczorna od dziennej? – Bardzo często w jednym czasie wpada dużo ciężkich pacjentów – wyjaśniła Julia Marciniak. Jak działa klinika i czy można ją porównać do SOR’u? W programie weterynarze opowiedzieli, jak radzą sobie z emocjami podczas podejmowania trudnych decyzji.