Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Artystki baletu Maria Samara i Diana Kostenko opowiedziały w „Dzień Dobry TVN” o ucieczce z objętej wojną Ukrainy. Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, opowiedział o pomocy ukraińskim artystom. – Przychodzę na salę baletową, skupiam się i jestem tylko z tym – powiedziała Samara. Co udało jej się zabrać z domu? O czym marzą? – Marzę o powrocie do domu i żeby na tych naszych ulubionych ulicach było cicho i spokojnie – zaznaczyła Kostenko.

Barszcz jedności Ukrainy

Gośćmi programu byli prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy Weronika Marczuk, Maryna Sobotiuk z Instytutu Kultury Ukrainy oraz szef kuchni Yevhen Klopotenko. Opowiedzieli o barszczu, który jednoczy Ukrainę.  – Złożyliśmy wniosek o zapisanie barszczu do dziedzictwa narodowego UNESCO – powiedziała Sobotiuk. – On jest symbolem naszej nacji i jedności – dodała Marczuk. W jaki sposób zbierają pieniądze na artykuły żywnościowe dla mieszkańców Ukrainy?

Małopolska chata podcieniowa, czyli najpiękniejszy dom na świecie

Bogusław Barnaś zaprojektował chatę podcieniową, która zdobyła nagrodę Archello BEST OF 2021, czyli najpiękniejszy dom na świecie. Architekt oprowadził po budynku reportera Piotra Wojtasika. Jak wyglądają wnętrza?

Odwagi dzieciaki – Historia Igora

Ośmioletni Igor Jaskuła zaczął starania o lepszą sylwetkę i zdrowie. – Moje plany życiowe to, żebym schudł i bardzo szybko biegał – powiedział. Kim chce zostać w przyszłości? Jak wygląda jego droga do zdrowego żywienia? Dr Grażyna Spychałowicz-Brol z Małopolskieego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie opowiedziała o aktywności sportowej i diecie Igora.

Efekt jo-jo u dzieci – jak temu zapobiec?

Specjalista pediatrii dr n. med. Katarzyna Dyląg opowiedziała o efekcie jo-jo. Jak zadbać o zdrowie dziecka?