Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Robert Stockinger z „Dzień Dobry TVN” spotkał się z Łukaszek Skopem, aby poznać skuteczne metody na pozbycie się kretowisk. – Najpierw musimy sprawdzić, czy kretowisko jest aktywne, czy kret tam żyje, więc musimy je rozkopać i dokopać się do tunelu – powiedział ogrodnik. Jakie rośliny odstraszają krety? Jakie jeszcze sposoby zdradził Skop?

Opieka nad bocianami

Prezenterka pogody Dorota Gardias wybrała się do Przemyśla, gdzie lekarz Radosław Fedaczyński pomaga chorym bocianom. Co stało się z bocianem Aleksem? – Ktoś go postrzelił – wyjaśnił Fedaczyńsk. W jakim jest teraz stanie?

Nie mamy dla pana miejsca w samolocie i co pan nam zrobi?

- Leciałem na konferencję, w Chicago okazało się, że na moje miejsce zostały sprzedane dwa bilety. Zaproponowano mi kilkaset dolarów zadośćuczynienia i miejsce w hotelu i zapewnienie, że będę mógł wylecieć następnym lotem – powiedział Maciej Lewczuk. Okazuje się, że to, co przydarzyło się panu Lewczukowi, to tzw. overbooking, czyli nadrezerwacja, sprzedaż większej ilości biletów niż jest miejsc w samolocie. Jak wpłynęło to na jego plany? Gdzie można zgłosić reklamację?

Skradziony bagaż na lotnisku. Co należy zrobić?

Aktorka Natalia Janoszek opowiedziała o tym, jak skradziono jej bagaż na lotnisku. – Dostałam walizkę z połową zawartości i wszyscy rozkładają ręce, bo tak się zdarza – wyjaśniła. Co można zrobić w takiej sytuacji? – Jeżeli bagaż zaginie lub jest opóźniony, to przewoźnik ponosi odpowiedzialność o równowartości około sześciu tysięcy złotych – powiedział Eryk Bogdas, adwokat specjalizujący się w prawie lotniczym. Jakich rzeczy nie można wkładać do nadawanego bagażu? – Papierów wartościowych, biżuterii, elektroniki – zaznaczył Bogdas. Z jakimi jeszcze problemami spotykają się pasażerowie samolotów i jak sobie z nimi poradzić?