Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Rusza masowy odstrzał dzików

W ten i kolejne weekendy stycznia odbędą się wzmożone polowania na dziki, co tłumaczone jest przez rząd koniecznością walki z ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Akcja jest krytykowana przez wiele osób, w tym naukowców i myśliwych. O problemie rozmawiali w studiu rzecznik Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze dr Paweł Średziński oraz i przyrodnik i były myśliwy Marcin Kostrzyński. Ile dzików żyje w Polsce? Czym grozi zbyt duży odstrzał tego gatunku?

Już jutro 27. finał WOŚP

Bartek Jędrzejak sprawdził, jak wyglądają przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co zostaną przekazane środki zebrane z tegorocznej zbiórki? Kto zagra podczas jutrzejszego finału na placu Defilad w Warszawie?

Niepohamowany głód

Karol cierpi na zespół Pradera-Williego, a jednym z objawów jest nadmierny, niepohamowany głód. O schorzeniu opowiedziały w „Dzień Dobry TVN” mama Karola Agnieszka Biały oraz Maria Libura z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Pradera-Williego. - Takie osoby mogą jeść dopóki nie pęknie żołądek. Nie odczuwają uczucia sytości. Niebezpieczeństwo jest takie, że Karol pozostawiony bez kontroli, z nieograniczonym dostępem do jedzenia, może się zajeść na śmierć - przyznała pani Agnieszka. O swojej walce z chorobą opowiedziała także Małgorzata Kępińska, która walczyła z ciągłym głodem. Jak wygląda wtedy życie całej rodziny?