Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Już 26 kwietnia rozpocznie się 12. edycja międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Europie. W studiu „Dzień Dobry TVN” reżyser i scenarzysta Jacek Borcuch opowiedział skąd wziął pomysł na swój najnowszy film „Słodki koniec świata”. Czym się kierował w trakcie realizacji? Rzecznik prasowy festiwalu Alicja Myśliwiec powiedziała co dla niej znaczy kino niezależne oraz jakie kryteria są najważniejsze. Jakich gości zagranicznych można się spodziewać podczas Festiwalu Mastercard OFF CAMERA?

Serwis informacyjny

Dagmara Kaczmarek-Szałko przekazała najnowsze informacje z Polski i świata.

Savlador Sobral o swojej karierze

W roku 2017 Salvador Sobral podbił serca całej Europy wykonując utwór „Amar Pelos Dois” podczas 62. Konkursu Eurowizji. Zdobył najwyższą ilość punktów w dotychczasowej historii całego festiwalu, jednocześnie zapewniając po raz pierwszy zwycięstwo Portugalii. W rozmowie z Gabi Drzewiecką opowiedział o swoich wrażeniach z odwiedzin w Polsce. Co sądzi o naszym kraju? Opowiedział o swoim procesie twórczym. Jak przebiega przygotowanie do nowej piosenki? Wspomniał także o doświadczeniach z konkursu Eurowizja oraz o planach muzycznych na przyszłość.

Jakie wyzwania stoją przed Łukaszem „Mrozu” Mrozem?

Mrozu opowiedział o swoim nowym albumie „Aura” oraz o planowanej trasie koncertowej. Jakie pytania najczęściej zadawali fani muzyka?

Loteria Huberta Urbańskiego „Postaw na Dzień Dobry!”

Co w loterii udało się wygrać Kamili z Ciechanowca?

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz przedstawił prognozę pogody z Lipnicy Muranowa, gdzie odbywa się konkurs na największą palmę wielkanocną.

Pierwsza taka operacja na świecie

Sześć lat temu, trzynastomiesięczny wówczas Tymek połkną granulki żrącej substancji do udrożniania rur. Poparzone zostały jego górne drogi oddechowe i część dróg pokarmowych. Od tego czasu chłopiec był odżywiany dojelitowo, nie mógł mówić, a oddychanie umożliwiała mu stała tracheotomia. Losem dziecka zainteresował się prof. Adam Maciejewski - kierownik Klinki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Gliwicach. Lekarz zdecydował się na przeprowadzenie pionierskiej operacji przeszczepu narządów szyi oraz szpiku kostnego. W studiu „Dzień Dobry TVN” profesor wytłumaczył, jak przygotowywał się do operacji oraz jakie kroki musiał podjąć przed jej rozpoczęciem. Jakie były szanse na pozytywne efekty? Co było największym wyzwaniem? Chirurg opowiedział również, jak czuje się mały pacjent po zabiegu oraz wyraził głęboką nadzieję na całkowite wyleczenie chłopca. – Tymek jest w pełni uruchomiony. Jest w ogólnej, bardzo dobrej formie – poinformował lekarz.