Dzień Dobry TVN

sezon 1

Dzień Dobry TVN

Jak powstaje smog?

Na 50 najbardziej zatrutych miast w Europie aż 30 znajduje się w Polsce. Czym w ogóle jest smog i jak powstaje? Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik opowiedział o tym zjawisku i pokazał proces tworzenia się smogu. Okazuje się, że im bardziej spada temperatura powietrza, tym stężenie smogu jest większe. Z czego to wynika? Co najbardziej generuje smog? – Każdy dzień bez wiatru, to będzie nawarstwiająca się sytuacja – wyjaśnił.

Rozgrzewające słodkości Beaty Kartowicz

Jesień to idealny czas na pyszne, rozgrzewające desery z sezonowymi owocami. Beata Kartowicz podzieliła się swoimi przepisami na ulubione jesienne słodkości. Jak przygotować jabłkową tartę z ciasta francuskiego?

Patostreamy. Jak uchronić dziecko przed agresją w sieci?

Filmy z patostreamami są powszechne w sieci. Większość z nich bez żadnych ograniczeń wiekowych, a najchętniej oglądają je dzieci w wieku szkolnym. Jedną z najpopularniejszych internetowych postaci jest obecnie Lord Kruszwil, który na swoim kanale promuje różne rodzaje internetowego hejtu. Dlaczego twórcy, którzy emanują agresją zdobywają fanów? Jak z tym walczyć? – Tam się dzieją bardzo patologiczne rzeczy: alkohol, bójki i młodzi ludzie to oglądają – wyjaśniła nauczycielka Bernadetta Ogórek. Jak uchronić dziecko przed agresją w sieci? Psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online Ewa Dziemidowicz opowiedziały o tym zjawisku.