Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” David Gaboriaud zaproponował wyjątkowe przepisy na świąteczne dania. Jak przygotować ziemniaczaną sałatkę z białą kiełbasą? A czy wegański pasztet może smakować podobnie do mięsnego?

Skarby skrywane w magazynach Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe w Warszawie posiada niemal sto magazynów. By się do nich dostać, trzeba przejść przez wiele zabezpieczeń. Nic dziwnego, gdyż kryją one dzieła wielkich artystów takich jak: Joan Miró czy Paul Cézanne. Łukasz Radwan odwiedził Muzeum Narodowe, gdzie rozmawiał z dr Anną Monicką, która jest tam kuratorem Zbiorów Sztuki Nowoczesnej. Jak dzieła wybitnego Pabla Picasso trafiły do ich kolekcji? – Był to dar od samego artysty – zdradziła. Jakie skarby kryją się w tych ciemnych pomieszczeniach?

Autorki nieszablonowych pomysłów na ukazanie sztuki

Aleksandra Długołęcka i Anna Szałas na co dzień pracują w Muzeum Narodowym w Warszawie. Pasjonatki sztuki postanowiły wprowadzić nową jakość w mediach społecznościowych. Postawiły na nieszablonowy styl i humorystyczne posty. To był strzał w dziesiątkę. Internauci są zachwyceni takim podejściem do sztuki. W studiu opowiedziały, jak wpadły na taki nietypowy pomysł. – Staramy się trafiać do wszystkich możliwych grup odbiorców – zdradziła jedna z autorek pomysłu.