Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

W Morzu Bałtyckim znajdziemy wiele rodzajów ryb, jak śledzie czy dorsze, ale na szczególną uwagę zasługuje łosoś. Mikołaj Rey odwiedził Trójmiasto, by dowiedzieć się nico więcej na jego temat. Tadeusz Nowicki, właściciel stoiska na Hali Rybnej w Gdyni, wyjaśnił, jak odróżnić mięso łososia norweskiego od bałtyckiego. A jak wyglądają połowy tych zwierząt? W studiu „Dzień Dobry TVN” Mikołaj Rey opowiedział, czym charakteryzują się poszczególne gatunki łososia oraz czy warto go spożywać.

Niedziela Palmowa

Tomasz Zubielewicz odwiedził Lipnicę Murowaną, gdzie odbywa się konkurs na największą palmę wielkanocną. Jak je zrobić? Prezenter przedstawił również prognozę pogody.

Jak rowery odmieniły życie Namibijczyków?

Namibia to kraj o jednej z najniższych gęstości zaludnienia na świecie. Odległości, które muszą codziennie pokonywać mieszkańcy sprawiają wiele trudności w ich codziennym życiu. Części z nich nie stać na żaden transport, by dostać się do szkoły, pracy, a nawet szpitala. Organizacja Ben Namibia stworzyła sieć sklepów i serwisów rowerowych, gdzie ludność może je kupić za niewielkie pieniądze, a Ci najbardziej potrzebujący otrzymują je bezpłatnie. Jak ta inicjatywa zmieniła się ich życie?

Pasjonat z sercem i rowerem na dłoni

Dominik Kowalik to założyciel Fundacji „Wielka radość na małych kółkach”, której działalność polega na reperowaniu zniszczonych, nieużywanych rowerów i przekazywaniu ich dzieciom z biednych rodzin. W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedział, od czego to się zaczęło. Czy taki rower może zmienić życie dziecka?