Dzień Dobry TVN

sezon 15

Dzień Dobry TVN

Iran ogłosił, że jego siły zbrojne nieintencjonalnie zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski. Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif napisał na Twitterze, że do katastrofy doszło w wyniku "błędu ludzkiego". O sytuacji opowiedział w „Dzień Dobry TVN” generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku prof. gen. Bogusław Pacek.

Jak wybrać najlepsze liceum?

Uniwersyteckie LO w Toruniu po raz 4. zostało zwycięzcą tytułu najlepszego liceum w Polsce. Jak wygląda codzienność w placówce? O zasadach doboru odpowiedniej szkoły w studiu programu opowiedziała również nauczycielka i psycholog Zofia Grudzińska.

Maria Helena Gowin i jej 50 lat w Schronisku na Hali Lipowskiej

Ta kobieta to legenda Beskidów. Maria Helena Gowin jest osobą najdłużej prowadzącą schronisko w Polsce. Pół wieku temu porzuciła pracę nauczycielki, by osiąść na Hali Lipowskiej. Jak doszło do tego, że stała się właścicielką schroniska? Co jest dla niej najważniejsze?

Co zabrać na pierwszą wyprawę w góry zimą?

Góry zimą bywają niebezpieczne, dlatego wybierając się na szlak należy się solidnie przygotować. W „Dzień Dobry TVN” himalaistka Miłka Raulin opowiedziała w co się ubrać i co zabrać ze sobą na pieszą wędrówkę po górach.