Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Trichotillomania polega na niepohamowanym i niekiedy niekontrolowanym wyrywaniu sobie włosów. O chorobie zrobiło się głośno, gdy amerykańska aktorka Amy Schumer wyznała, że zmaga się z tym schorzeniem. - Odpowiadają za to geny i zmiany chemiczne w mózgu. W momencie, gdy osoba wyrywa włos czuje pewnego rodzaju ulgę. Na przykład my jemy słodycze, żeby wytworzyć dopaminę - zdradziła psycholog Magdalena Szymczak. Dodała, że trichotillomania nie jest chorobą psychiczną, a działa tak samo, jak obgryzanie skórek lub paznokci. Jaki suplement diety może pomóc w leczeniu?

W Grodzie Pobiedziska historia ożywa

Diana Kautz w dzisiejszym programie wybrała się do Pobiedzisk na Szlaku Piastowskim, który prowadzi przez tereny związane z początkami polskiej państwowości. W odsłonięciu kulis średniowiecznego życia pomógł prezenterce Bartosz Styszyński. Jakie ciekawostki zdradził komes Grodu Pobiedziska? Co przyniesie nam dziś pogoda?

Dyrygent, którego zbroją jest muzyka

Mykoła Diadura to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dyrygentów z Ukrainy na świecie. Przez wiele lat pracował w takich krajach, jak Korea Południowa, Japonia czy Francja. Pod koniec lutego przebywał w Bydgoszczy, gdzie zajmował stanowisko kierownika artystycznego Filharmonii Pomorskiej. Podczas przygotowań do pierwszego koncertu w nowej roli otrzymał niespodziewaną wiadomość o wojnie w Ukrainie. - Na sesji zdjęciowej dla jednej z gazet widać jak to przeżywał. To był moment, kiedy on był bezpieczny w Polsce, ale rodzina dyrygenta wciąż była w Kijowie - powiedział Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jakimi wspomnieniami z bombardowanego Kijowa podzieliła się wybitna skrzypaczka, żona Mykoła?