Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Rozmarynowa kuchnia Samar Khanafer

Samar Khanafer pokazała swoje ulubione dania z rozmarynem w roli głównej. Przygotowała między innymi gratin z jesiennych warzyw i scones z rozmarynem i kozim serem. – W Wielkiej Brytanii jest taki moment w ciągu dnia, żeby napić się herbaty i to jest właśnie ciastko do tej herbaty – wyjaśniła.

Czym jest korzeń maca i jakie ma właściwości?

Korzeń maca pochodzi z Ameryki Południowej. Warzywo rozsławił 500 lat temu hiszpański konfiskator Hernán Cortés. Jakie właściwości prozdrowotne ma korzeń maca? W jakiej formie można go stosować? Sprawdziła to prowadząca cykl "Naturalnie" Agnieszka Cegielska.

Na co wybrać się w weekend do kina?

W tym tygodniu odbyło się dużo kinowych premier. Jakie filmy szczególnie poleca Anna Wendzikowska? Dziennikarka opowiedziała między innymi o hollywoodzkim filmie „Vice”. Odtwórca głównej roli Christian Bale opowiedział również o swojej roli w produkcji. Jak współpracę z aktorem wspomina jego filmowa żona Amy Adams? – On zawsze pracuje na 200 procent – wyjaśniła.

Czy można mieć zbyt bliską relację emocjonalną z własnym dzieckiem?

Każdy rodzic chciałby, aby jego relacje z dzieckiem były bardzo silne, oparte na zaufaniu i zrozumieniu. Czy zdarza się, że te więzi stają się zbyt bliskie? Psycholog Dorota Maciejec, bloger Michał Będźmirowski oraz aktorka Olga Borys opowiedzieli o tym zjawisku.  – Każdy etap rozwoju dziecka jest zupełnie inny – wyjaśniła Maciejec.