Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

Dziś w całej Polsce odbywa się strajk nauczycieli, w związku z czym w tysiącach szkół nie odbędą się zajęcia. Środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia z rządem. – Rząd nawet nie tyle nie spełni tych warunków, ile właściwie nie przystąpił do negocjacji - mówiła Aleksandra Pezda w studiu „Dzień Dobry TVN” obok Przemysława Bociąga. O co walczą nauczyciele?

Co robią dzieci, gdy nauczyciele strajkują?

W trakcie strajku odwołane są lekcje w szkołach. Co więc mogą zrobić z dziećmi rodzice, by te nie nudziły się w domu? Robert Stockinger pojechał na warszawski Ursynów, gdzie od dzisiaj oficjalnie otwarte zostało miasteczko rowerowe. Jakie zajęcia będą się odbywały w tym miejscu?

Zuzana Čaputová, pierwsza prezydent Słowacji

Niedawno na Słowacji odbyły się wybory prezydenckie, które wygrała Zuzana Čaputová. Po raz pierwszy w historii tego kraju wygrała kobieta. Jak o nowej głowie narodu wypowiadają się obywatele? Dlaczego wygrała? – Jest to nowa krew w polityce – mówili przechodnie.

Przegląd prasy Andrzeja Stankiewicza

W studiu „Dzień Dobry TVN” Andrzej Stankiewicz przedstawił najnowsze informacje z krajowej prasy. Opowiedział między innymi o ukraińskich wyborach oraz o strajku nauczycieli. Jakie jeszcze tematy znajdziemy w gazetach?

Sylabianki – niezwykłe dziewczyny

Dziecięca Rewia „Sylaba” została założona 35 lat temu w Wyszkowie. Inicjatorką jej powstania była Irena Zdunek, która grupą zajmuje się do dziś. Sylabianki mają na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Jak pracę w zespole wspominają byłe członkinie?