Dzień Dobry TVN

sezon 42

Dzień Dobry TVN

Patron Polskiej Stacji Antarktycznej Henryk Arctowski przyczynił się do poznania Antarktyki. Choć był najbardziej znanym polskim badaczem to dziś jego popularność znacznie się zmniejszyła. Dlaczego przestaliśmy o nim pamiętać? - Temat jego zapomnienia bardzo mnie intryguje. Kiedy się zorientowałam, że o pierwszym polskim polarniku, naukowcu, meteorologu, którego niezwykła historia rozciąga się na setki lat nie ma ani filmu ani książki to był dla mnie naturalny bodziec, żeby coś zrobić - powiedziała Katarzyna Dąbkowska, reżyserka filmów dokumentalnych. Szerzenie nauki było misją życiową badacza. Jako młody chłopak pisał, że pragnie, aby jego życie było użyteczne dla świata. Jakie relacje łączyły go z Einsteinem?

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz prosto z turnieju mistrzostw w kendo przedstawił prognozę pogody na dziś. Więcej na temat tej dyscypliny opowiedziała Anna Betley-Uchańska, sędzia. Jakie temperatury zastał prezenter w Sopocie?

Jowiszja - nowe wcielenie Michała Szpaka

W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” Michał Szpak zaprezentował swój nowy projekt. Wokalista po dłuższym okresie milczenia przedstawił Jowiszję, swoje alter ego. - Jowiszja to uosobienie wolności, którego bardzo długo u siebie szukałem. Choć można powiedzieć Michał Szpak jest kolorowym ptakiem to jednak potrzebuję jeszcze trochę się od tego odbić. Wolność artystyczna daje mi dużą siłę - zdradził muzyk. Przy okazji premiery teledysku do utworu „Halo Wodospad” opowiedział o nowym albumie. Na okładce płyty znalazł się wisielec z kart tarota. Jakie to ma znaczenie dla Michała?