Dzień Dobry TVN

sezon 18

Dzień Dobry TVN

Paulina urodziła się, ważąc zaledwie 600 gramów. – Myślę, że ta wyjątkowość polega na tygodniu ciąży. Bo Paulinka urodziła się w 22. tygodniu plus 1 dzień. Dwa dni wcześniej, no niestety, mielibyśmy do czynienia z poronieniem – powiedziała dr n. med. Marta Twardoch-Drozd, neonatolog ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Jak teraz czuje się mama i jej córeczka?

Dzięki zdjęciom rodzice mogą być bliżej dzieci

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego nastał trudny czas rozłąki dzieci i rodziców w szpitalach. Psycholog Anna Stolaś z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu zainicjowała akcję „Być bliżej”, aby pomóc rodzicom być bliżej ich nowonarodzonych dzieci. Na czym dokładnie polega akcja?

Ciąża i poród w czasach pandemii

Jak wygląda prowadzenie ciąży i poród w czasie pandemii koronawirusa? Czy kobieta chorująca na covid-19 może zarazić dziecko? O tym opowiedział ginekolog położnik dr Grzegorz Południewski.

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak prosto ze swojego domu przedstawił prognozę pogody na dziś.

Świnka Bożenka i jej rodzina

Dominika Czapska-Repetto jest właścicielką nietypowego zwierzątka domowego – do jej rodziny dołączyła świnka Bożenka. Dlaczego zdecydowała się na świnkę i jak wygląda opieka nad Bożenką?

Będąc w domu wybierz się na wycieczkę do ZOO

W świetle obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zostały zamknięte ogrody zoologiczne dla odwiedzających. Jak to wpływa na przebywające tam zwierzęta? O tym opowiedział przyrodnik Marcin Kostrzyński.