Dzień Dobry TVN

sezon 6

Dzień Dobry TVN

W czasach, w których otyłość uważa się za jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju diety. Większość z nich, mimo iż daje szybkie efekty, równie szybko powoduje efekt jojo. Jak szybko zrzucić 10 kg i jednocześnie nie doświadczyć powrotu wagi? Dietetyk Magdalena Czyrynda-Koleda i internista dr n. med. Ewa Czernicka-Cierpisz opowiedziały o niebezpieczeństwach skoków wagi.

Maja Mulak – dziewczynka, która walczy o ochronę orangutanów

Ośmioletnia Maja Mulak walczy o ochronę orangutanów, ponieważ z powodu wycinki lasów są one zagrożone wyginięciem. Przewiduje się, że już w 2025 roku gatunek może zupełnie zniknąć z powierzchni ziemi. Dziewczynka tak bardzo się tym przejęła, że postanowiła założyć Klub Ochrony Orangutanów. Została także zaproszona na szczyt klimatyczny w Katowicach, gdzie opowiadała o swojej akcji, a teraz spełniła swoje największe marzenie – była na Borneo i widziała orangutany w lesie deszczowym. O tym wszystkim opowiedziała wraz ze swoją mamą Małgorzatą.

Przepis na karaibskie skrzydełka i sałatkę z polędwicą

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Tomek Czajkowski podzielił się swoim przepisem na egzotyczne skrzydełka z grillowanym ananasem. Jak zrobił ketchup z mango? Kucharz pokazał również, jak przygotować wiosenną sałatkę z polędwicą wieprzową.

Dariusz Niedźwiedź i jego pasja do renowacji obuwia

We wrześniu ubiegłego roku lokal Sneaker Boyz Dariusza Niedźwiedzia doszczętnie spłonął. Wydawało się, że na tym zakończy się jego pasja do renowacji i personalizacji obuwia. Na szczęście za sprawą własnej determinacji i pomocy przyjaciół udało się wznowić działalność. Jak wyglądał ten proces? – Cała duża społeczność się na to złożyła – wyjaśnił przyjaciel Darka Piotr Kaczor.