Dzień Dobry TVN

sezon 41

Dzień Dobry TVN

Tomasz Czajka, czyli bohater słynnej grafiki z 1997 „impreza informatyków”, ostatnie 8 lat spędził pracując w słynnym przedsiębiorstwie SpaceX Elona Muska. Jak to się stało, że mężczyzna wystartował dwie amerykańskie rakiety w kosmos? - Rakiety to był mój boczny projekt. Większość czasu spędziłem pracując nad kapsułą Crew Dragon, która wozi astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną - powiedział programista. W dzisiejszym programie zdradził, jak wygląda praca w firmie SpaceX i jakim szefem jest Elon Musk. Co skłoniło Tomasza do powrotu do Polski?

Autorski przegląd prasy Bartosza T. Wielińskiego

Bartosz T. Wieliński w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” przedstawił swój autorski przegląd prasy. Dziennikarz między innymi opowiedział o najnowszych informacjach z wojny w Ukrainie. Jakie wydarzenia znalazły się na pierwszych stronach gazet? Na czym ma polegać reforma energetyczna?

Hipnoporód

Basia urodziła syna stosując techniki hipnorodzenia. W trakcie hipnoporodu przyszłe mamy przechodzą w stan głębokiego relaksu słuchając nagrań z wyciszającą muzyką. Ponadto dodają sobie odwagi za pomocą afirmacji, czyli pozytywnych wzmacniających komunikatów. Dzięki relaksacji są w stanie pozbyć się strachu i rozluźnić mięśnie. O tym, czy są jakieś przeciwwskazania do takiego rodzaju porodu opowiedział ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. Do czego możemy porównać trans w hipnoporodzie?

Jaki poród można wybrać w Polsce?

Joanna Pietrusiewicz w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” wyjaśniła, jakie opcje porodu są dostępne w polskich szpitalach. - W Polsce mamy bardzo dobrą sytuację. Możemy wybrać taki szpital, który najbardziej pasuje naszym oczekiwaniom - powiedziała prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku. Dodała również, że to kobieta jest autorem swojego porodu i zachęcała do własnego decydowania o tym, jak chcemy rodzić. Co nam się należy w trakcie porodu?

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Budyniu

Damian Kordas w dzisiejszej kuchni „Dzień Dobry TVN” podzielił się przepisami z budyniem w roli głównej. Kucharz zdradził, jak zrobić tartę z karmelowym budyniem i gruszkami. Jakie pomysły na słodkości jeszcze zaproponował?