Dzień Dobry TVN

sezon 17

Dzień Dobry TVN

Jacek Friedrich to historyk sztuki i entuzjasta ilustratorstwa z czasów PRL. W „Dzień Dobry TVN” opowiedział o magii bajek z PRL. – Nie wiem, czy jakakolwiek nacja w okresie między połową lat 50., a połowa lat 70., tak bogatym, różnorodnym, na tak wysokim poziomie dorobkiem ilustratorstwa – zaznaczył.

#TATAMARIUSZ, czyli projekt czytającego ojca

Mariusz Rzepka to autor darmowych audiobooków i tata 2-letniej Lilki. Na czym polega jego projekt?

Co dziś w pogodzie?

Prezenterka Diana Kautz opowiedziała z Poznania, jakie będą dzisiaj temperatury.

Chaos w e-szkolnictwie

Agnieszka Nowicka, mama ośmioklasisty, opowiedziała, jak wygląda nauka w domu. Jak wyglądał próbny egzamin ośmioklasisty? Dlaczego jej syn nie przystąpił do tego egzaminu? Polonistka Natalia Bielawska opowiedziała o sytuacji szkolnictwa w czasach epidemii koronawirusa. – Udajemy, że wszystko jest w porządku, to bardzo niezdrowa sytuacja – zaznaczyła. Czy egzaminy ośmioklasistów się odbędą?

Korki w internecie

Nauczanie zdalne wiążę się z wieloma problemami. Licealiści z Gdyni opracowali i wprowadzili innowacyjne rozwiązanie, które pomoże dzieciom w utrwaleniu wiedzy. – Wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy, która będzie łączyć uczniów szkół podstawowych z wolontariuszami z liceum, którzy za darmo przeprowadza korepetycje – powiedział Radek Waga, lider projektu. Jak to wygląda?