Dzień Dobry TVN

sezon 41

Dzień Dobry TVN

5 Seconds of Summer to australijski zespół, który zaczął swoją karierę od publikowania nagrań znanych utworów. Dziś grupa ma na swoim koncie miliony wyświetleń własnych piosenek i rzeszę fanów na całym świecie. Co było momentem przełomowym ich kariery? - Byliśmy zwykłymi dzieciakami z przedmieść Sydney, więc gdy nagle pojawiła się okazja zagrania koncertu z tak kultowym zespołem, jak One Direction to było coś. Choć nie oznaczało jeszcze sukcesu - powiedział Michael Clifford, gitarzysta. Gdzie się poznali członkowie zespołu? Jacy są prywatnie?

Co nowego w świecie gwiazd?

Sandra Hajduk-Popińska w studiu „Dzień Dobry TVN” przedstawiła najnowsze informacje ze świata gwiazd. Między innymi opowiedziała o zakończeniu kariery Bruce'a Willisa i powiększeniu rodziny Aleca Baldwina. Jakie jeszcze ciekawostki zdradziła dziennikarka?

Pogoda na dziś

Choć za oknami deszcz i śnieg to Diana Kautz postanowiła zażegnać ponurą aurę. Prezenterka wybrała się do jednej z najstarszych palmiarni w Polsce, by przesłać widzom odrobinę egzotycznego klimatu. Przy okazji opowiedziała, jakie temperatury nas dziś czekają.

Jak Ukraińskie dzieci radzą sobie w polskiej szkole?

Liczba dzieci z Ukrainy w polskich szkołach ciągle rośnie. W tym momencie jest ich już około 150 tysięcy, choć w najtrudniejszej sytuacji są uczniowie w klasach maturalnych. Jak sobie radzą z nowym wyzwaniem? - Duża część dzieci nie zna w ogóle języka polskiego, więc szanse na zdanie matury mają znikome - powiedziała Grażyna Kwiatkowska, wicedyrektor w XXII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Jak w obecnej sytuacji wygląda praca nauczyciela?

Ukraińskie dzieci w polskich szkołach

Do polskich szkół zapisało się już 150 tysięcy dzieci z Ukrainy. O tym, jak radzą sobie szkoły poinformowała w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” Justyna Suchecka. - Biorąc pod uwagę to, że nikt z nas nie przygotowywał się na wojnę to szkoły radzą sobie w sposób imponujący - zdradziła dziennikarka TVN24. Opowiedziała również, w jaki sposób polscy uczniowie przyjęli do swoich klas nowych ukraińskich kolegów. Jak teraz wygląda edukacja zdalna w Ukrainie?