Dzień Dobry TVN

sezon 41

Dzień Dobry TVN

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie pandemii znacząco spadła. Dlatego 13-letni Szymon zmagający się z nadwagą zdecydował się na udział w cyklu „(Od)wagi dzieciaki”. W dzisiejszym programie możemy się przyjrzeć, jak wyglądał jego pierwszy dzień turnusu odchudzającego. - Dzieci nie powinniśmy odchudzać restrykcyjnymi dietami, tylko uczyć zdrowych nawyków - powiedziała Marta Rączkowska, dietetyk. Szymon według własnych preferencji i możliwości dostał odpowiednio dobrany program lecznicy. Na jakie zajęcia się zdecydował?

Od czego zacząć walkę z otyłością dziecka?

Otyłość jest coraz częstszą dolegliwością dzieci i młodzieży. Wpływać na nią mogą między innymi złe nawyki żywieniowe, stres lub siedzący tryb życia. W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” dr n.med. Jacek Chojnowski zaproponował udział w turnusie odchudzającym. Jak się na niego zapisać? - Każdy lekarz może wystawić skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Turnusy są organizowane przez cały rok, ale w uzdrowiskach znajdują się również szkoły, aby dzieci mogły przez cały czas uczestniczyć w zajęciach - zdradził dyrektor ds. lecznictwa uzdrowiska w Ciechocinku. Czy udział w turnusie jest bezpłatny? Ile trwa pobyt?

Przegląd prasy Jarosława Kulczyckiego

Jarosław Kulczycki w dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” przedstawił swój autorski przegląd prasy. Dziennikarz między innymi opowiedział o sukcesie polskiej reprezentacji futbolowej oraz sondażu dotyczącego sytuacji politycznej w Polsce i Ukrainie. Jakie jeszcze informacje znalazły się na pierwszych stronach gazet?

Serowe szaleństwo

W dzisiejszej kuchni „Dzień Dobry TVN” Lorentyna Mikulska postawiła na drożdżówki, bruschetty i tarty. Jaki sposób na bruschettę z pieczonymi winogronami i serem przedstawiła kucharka? Jaki rodzaj sera wykorzystała do tarty z konfiturą?