Dzień Dobry TVN

sezon 41

Dzień Dobry TVN

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, a przed maturzystami ostatnia prosta. Z tej okazji studio „Dzień Dobry TVN” odwiedził ekspert ds. zapamiętywania Bartosz Czekała. Poliglota przedstawił najskuteczniejsze techniki zdobywania wiedzy. Na czym polega krzywa Ebbinghausa? - Niezależnie od tego, czego będziemy się uczyć, informacje trzeba powtarzać. Polecam ściągnąć program wyznaczający najlepszą datę na powtórki - powiedział Bartosz. Jak się uczyć techniką Pomodoro? Jakie jeszcze sposoby na zapamiętanie informacji zdradził specjalista?

Pogoda z ziemi obiecanej

Pałac Herbsta w Łodzi jest jedną z najpiękniejszych rezydencji w Polsce. Obiekt zlokalizowany jest na Księżym Młynie, który postanowił odwiedzić w dzisiejszym programie Bartek Jędrzejak. Prezenter dzięki wyjątkowemu muzeum miał okazję przenieść się w czasie. W prezentacji pałacu wspomagały go słuchawki z audiobookiem. Jakie sale odwiedził? Jakie temperatury nas czekają?

Jak odpowiednio czyścić zabawki?

Nie od dziś wiadomo, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Problem pojawia się dopiero, gdy rodzice muszą domyć zbędne ślady. Jak to zrobić? Ula Chincz przedstawiła kilka prostych patentów na wyczyszczenie dziecięcych zabawek. Popularnym sposobem na mycie klocków jest wrzucenie ich do zmywarki. W tym celu specjalistka zaproponowała użycie worka na pranie lub poszewki. Jaki program zmywania wybrać? Jakie sposoby na plamy po flamastrach zdradziła?