Dziennikarka Justyna Kopińska kilka dni temu wróciła ze Lwowa. Dziś była w studiu „Dzień Dobry TVN”, aby opowiedzieć o tym, co zobaczyła w Ukrainie. Jak obecnie wygląda Lwów i jego mieszkańcy? - Nigdy nie widziałam tak solidarnych ludzi. Mieszkańcy mówią do mnie Pani Justyno, jaki ze mnie uchodźca. Trzy tygodnie temu żyłem tak, jak Pani. Wstawałem rano, wychodziłem do pracy, wracałem i bawiłem się z dziećmi - powiedziała Justyna Kopińska, dziennikarka prasowa. Autorka reportaży zdradziła, że cieszy się z zaangażowania dziennikarzy bo dzięki nim świat patrzy, a najgorsze dla zbrodni jest to, gdy dzieje się ona po cichu. Jakie jeszcze informacje z Ukrainy przekazała?
Pracownia Marcina Zielińskiego to spotkanie ze sztuką i podróż w czasie. Dzieła z jego manufaktury trafiają między innymi na stoły koronowanych głów i do miłośników oryginalnego szkła z Polski i Europy. - Moja praca jest na pograniczu przebywania w pustelni. Trzeba być spokojnym, wycofanym i pokornym. Wtedy te narzędzia oddają wszystko, co w sobie mają - powiedział Marcin Zieliński, rzeźbiarz w szkle. Pasję do grawerowania odziedziczył po swoim ojcu, choć próbował swoich sił w niejednej profesji to za każdym razem powracał do szkła. Ile czasu zajmuje mężczyźnie wyrzeźbienie misy? Co stworzył dla Księcia Karola?
Niebawem zaczyna się sezon na szparagi. Z tej okazji w kuchni „Dzień Dobry TVN” Cristina Catese przygotowała pyszny zielony krem z serem ricotta i sadzonym jajkiem. Jakie przepisy ze szparagami w roli głównej jeszcze zaproponowała?
Od poniedziałku rozpocznie się zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Niestety nie wszystkie telewizory są do tego systemu dostosowane. W takim przypadku niezbędny będzie specjalny dekoder. O tym, skąd go dostać i dlaczego zmieniamy standard nadawania opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN” Maciej Staszak, ekspert rynku telewizyjnego. Jakie kanały będą dostępne w standardzie DVB-T2/HEVC?