Mówiono o nim profesor biegu na 800 metrów. Adam Kszczot, czołowy polski lekkoatleta kończy swoją bogatą karierę. - Trening, wyjazdy, spanie, jedzenie i jeszcze raz wyjazdy. Tak się osiąga mistrzostwo. To nie było poświęcenie, ja po prostu wybrałem inaczej niż inni. Wszystko się zmieniło w momencie, gdy pojawiły się dzieci, a nasze więzi stały się naprawdę silne - powiedział były biegacz. Adam zdradził, że relacje z rodziną są dla niego bardzo ważne. Rodzice od początku kariery byli dla niego ogromnym wsparciem. Jak mężczyzna wspomina swoje dzieciństwo? Czym się dziś zajmuje?
Były biegacz Adam Kszczot przez 15 lat osiągał ogromne sukcesy w Europie i na świecie. Dziś w jego życiu pojawiła się nowa miłość, dzieci. O tym, jak łączy pasję i domowe obowiązki opowiedział wraz ze swoją żoną w studiu „Dzień Dobry TVN”. - Ja nigdy nie naciskałam, aby Adam wrócił do domu. Ponad 200 dni w roku go nie było, ale wiedziałam od początku na co się piszę - wyznała Renata Kszczot. Jak lekkoatleta odnajduje się w codzienności bez zawodowego sportu? Czym jest hipoksja?
Po wybuchu wojny do Polski przyjechało wiele dzieci borykających się z chorobami nowotworowymi. Większość z nich została ewakuowana z podziemnych schronów. - Jest wojna, ale te dzieci przechodzą właśnie kolejną, własną wojnę. Ta sytuacja nas przerosła, widzimy rozpacz w ich oczach. Dla nas to też jest wielkie wyzwanie emocjonalne - powiedziała Grażyna Karolczyk, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Dzieci znów czeka dalsze leczenie onkologiczne, a o ich życie walczą teraz polscy lekarze. Jak dziś się czują mali pacjenci?
Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii w Łodzi był gościem „Dzień Dobry TVN”, aby opowiedzieć, w jaki sposób została zorganizowana pomoc dla dzieci z chorobami nowotworowymi. - U dzieci choroba postępuje bardzo szybko, każdy dzień ma ogromne znaczenie. Dlatego przeszczep szpiku jednego z naszych pacjentów jest zaplanowany już na najbliższy piątek - zdradził pediatra. Czy dostęp do terapii jest teraz utrudniony?